Jakie buty wybrać żeby dodać sobie wzrostu i nie zbankrutować

Wybór wygodnego a równocześnie eleganckiego obuwia czasem okazuje się dość trudnym zadaniem. Zwłaszcza, jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i chcemy sobie dodać kilka centymetrów, ale nie przepadamy za obcasami. Jednak znalezienie wygodnej i jednocześnie zgrabnie wyglądającej pary butów na podwyższeniu nie jest wcale niewykonalne. Można na przykład rozejrzeć się za modelem na platformie bądź na koturnie. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup? Oto kilka podpowiedzi:

Zwróć uwagę na kształt obcasów i to jak są wyprofilowane podeszwy

Kształt obcasów ma bardzo duże znaczenie. Nie tylko ich wysokość determinuje bowiem czy dane obuwie będzie wygodne. Jeżeli wybierzemy niskie obcasy, ale bardzo wąskie, nadal możemy mieć problem z chodzeniem w tego typu butach. Z drugiej jednak strony, szpilki często wyglądają bardziej elegancko niż grubszy słupek. Dobrą alternatywą dla nieprzekonanych będą buty na koturnie. Zwykle koturny są wygodniejsze, ponieważ nie zapadają się w podłoże. Szanse na to, że zgubimy fleki między płytami chodnika też są bardzo małe. Z tego też powodu można przypuszczać, że obuwie na koturnie jest bardziej trwałe, ponieważ nie jest ono aż tak narażone na otarcia. Jeżeli do tego podeszwy będą dobrze wyprofilowane możemy liczyć na wygodę połączoną z elegancją. Dobrym pomysłem są również modele z platformą. Można wtedy wybrać troszkę niższy słupek, ale dodać sobie wzrostu dzięki platformie.

Postaw na wygodę

Niezależnie od tego czy obuwie wygląda ładnie i sprzedawca zapewnia, że jakoś się je „rozchodzi” nie warto jest decydować się na model w którym od samego początku jest nam niewygodnie. Zastanówmy się czy będziemy miały dość chęci żeby chodzić w niewygodnych butach do czasu aż staną się lepiej dopasowane do stopy. Raczej nie. Dlatego przede wszystkim postaw na wygodę. Przejdź się w wybranym modelu po sklepie. Jeżeli kupujesz przez internet sprawdź czy dany sklep przyjmuje zwroty i na jakich zasadach one funkcjonują. Po zmierzeniu zamówionego towaru będziesz mogła go odesłać w razie wątpliwości.

Nie sugeruj się ceną

Często nam się wydaje, że jakość produktu idzie w parze z ceną, ale nie zawsze tak jest. Często można kupić produkt w niskiej cenie, który jednak będzie wysokiej jakości. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy zakupie? Należy dokładnie obejrzeć wybrany model i sprawdzić:
– czy nie ma na nim skaz, odbarwień i przetarć,
– czy materiał z którego wykonano produkt jest dość miękki, by w nim wygodnie chodzić,
– z czego wykonano podeszwy i jak są one wyprofilowane,
– czy poszczególne elementy materiału są dobrze zszyte,
– czy obuwie jest dobrze sklejone, czy nie ma na nim plam z kleju.